Aniołki na indywidualne życzenie :,wstążeczka, winietka z tekstem - aniołki jako podziekowanie dla gości  na ślub/komunie/urodziny itp

Mamy końcową kwotę uzbieraną przez wolontariuszy Fundacji "Portal Fm Pomagamy Dzieciom" dla WOŚP.

4265.64 zł
Dziękujemy wszystkim z całego serca!

Polityka Ochrony Danych Osobowych

Pobierz pliki

Fundacja " Portal Fm - Pomagamy Dzieciom "
KRS. 0000429891      Regon. 146268270        
NIP.7743213412

konto. 95 1020 3974 0000 5302 0245 5939

siedziba fundacji : ul. Dojazd 13          09 - 400 Płock  
( wjazd od Kilińskiego)
tel 601073766 
Biegasz, jeździsz na rowerze, spacerujesz? Ruszaj pomagać! Właśnie wystartowała II edycja programu "Honorowy Dawca Energii Fortum". Korzystaj z naszej aplikacji, zbieraj energię i wesprzyj cel charytatywny w jednym z pięciu Miast - Bytom, Częstochowa, Płock, Wrocław lub Zabrze.
Wyruszaj by pomóc potrzebującym - Wspieraj Płock 


– Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat – tymi słowami Janusza Korczaka zachęcał do udziału w akcji Honorowy Dawca Energii Fortum Piotr Nosarzewski, prezes Fundacji Portal FM-Pomagamy Dzieciom, płockiego beneficjenta programu.


W akcji może wziąć udział każda osoba, która lubi bieganie, jazdę na rowerze lub nordic walking. Aby wziąć w niej udział, wystarczy ściągnąć specjalną aplikację mobilną. Można to zrobić przez stronę internetową honorowydawcaenergii.fortum.pl. Tam również znaleźć można wszelkie informacje dotyczące projektu.
Projektowi Honorowy Dawca Energii Fortum poświęcona była konferencja prasowa, w której wzięli udział przedstawiciele firmy Fortum, prezydent Andrzej Nowakowski oraz prezes Fundacji Portal FM – Pomagamy Dzieciom Piotr Nosarzewski. Akcja startuje w tym roku po raz drugi. Pierwszy, pilotażowy program realizowany był w Bytomiu, Wrocławiu, Zabrzu i Częstochowie, która wygrała ubiegłoroczną rywalizację. W tym roku do stawki rywalizujących w programie miast dołącza Płock. Początek akcji przewidywany jest na sobotę 5 kwietnia, zakończenie na 30 września. 

Każda osoba, która ściągnie mobilną aplikację na swój smartfon (lub inne urządzenie z systemem iOS, Android lub Windows Phone) aplikację HDEF, musi zadeklarować, dla jakiego miasta będzie przekazywać energię ze swojej aktywności fizycznej. Musi również zadeklarować rodzaj preferowanej przez siebie aktywności sportowej (nordic walking, bieganie, rower).
Włączona aplikacja HDEF będzie przeliczać przebyte kilometry na wytworzoną energię. Po przeliczeniu na watogodziny będzie ona sumowana wraz z pozostałymi osobami wspierającymi dane miasto (w tym przypadku – Płock). Każdy uczestnik projektu będzie mógł na bieżąco sprawdzać zarówno swoje prywatne osiągnięcia, jak i łączny wynik wspieranego przez siebie miasta.
Każde z miast uczestniczących w projekcie może liczyć na nagrodę, która zostanie przekazana lokalnej organizacji wspierającej potrzebujących. Pierwsza nagroda to 40 tysięcy złotych, druga – 30 tys. zł, trzecia – 20 tys. zł, czwarta – 15 tys. zł, a piąta – 10 tys. zł. W tej rywalizacji nie ma więc przegranych, bo każdy może liczyć na finansowe wsparcie
.
W płockiej edycji HDEF finansowe wsparcie zostanie udzielone Fundacji Portal FM – Pomagamy Dzieciom, która pomaga między innymi dzieciom zagrożonych wykluczeniem społecznym. – Środki, które otrzymamy dzięki akcji Honorowy Dawca Energii Fortum, zamierzamy przeznaczyć na doposażenie sal warsztatowych – mówił prezes Piotr Nosarzewski. – Bez względu na to, czy dostaniemy 10, czy 40 tysięcy, dla nas będzie to gigantyczna kwota.

W każdym z miast biorących udział w akcji Honorowy Dawca Energii Fortum, honorowy patronat nad przedsięwzięciem obejmuje prezydent. Nie inaczej jest również w Płocku. – Bardzo się cieszę, że możemy wspierać akcję, która ma dwa podstawowe założenia. Jednym z nich jest wsparcie organizacji pozarządowych, które działają na rzecz osób najbardziej potrzebujących. Drugie to zachęcenie do aktywności fizycznej. Również tych, którzy do tej pory gros czasu spędzali przed komputerami lub telewizorami – mówił prezydent Andrzej Nowakowski. – Mam nadzieję, że przynajmniej część płocczan włączy aplikacje HDEF już w niedzielę, gdy inaugurować będziemy oficjalnie płocki sezon rowerowy.

Sportowym partnerem akcji w naszym mieście zostało Płockie Towarzystwo Triathlonu Delta, współorganizujące między innymi Duathlon po Mazowieckiej Szwajcarii oraz Półmaraton Dwóch Mostów. – Mam nadzieję, że już podczas duathlonu, który 1 maja odbędzie się w Brudzeniu Dużym i okolicy znajdą się zawodnicy z włączonymi aplikacjami HDEF – mówił prezes PTT Delta Waldemar Gieres. – Nasi zawodnicy na pewno uruchamiać będą aplikację podczas każdego treningu i każdego startu.
Warto pamiętać, że w naszym mieście obok PTT Delta funkcjonuje również prężnie

działająca ekipa biegaczy związanych z Polskim Towarzystwem Turystyczno-Krajoznawczym oraz ekipa Night Runners. Wszyscy oni mogą włączyć się do akcji Honorowy Dawca Energii Fortum. Podobnie jak miłośnicy turystyki rowerowej czy nordic walking.

Orlen Arena - 06.04.2014